SOUTĚŽ: LFŠ oslaví Bergmana. Přijedou Mike Leigh a Iva Janžurová

Festival 44. Letní filmová škola Uherské Hradiště (prolinkovat na https://www.lfs.cz/) letos proběhne v termínu 27. července až 5. srpna 2018. Jedněmi z hlavních témat filmového programu budou retrospektiva Ingmara Bergmana a muzikálový žánr.

Z Velké Británie přijede jeden z nejslavnějších a nejoceňovanějších evropských režisérů Mike Leigh. Zástupkyní české kinematografie bude herečka Iva Janžurová. Oba umělci převezmou v Uherském Hradišti Výroční cenu AČFK.

Reflektovat bude festival nejen stoleté výročí narození Ingmara Bergmana, ale také vzniku Československé republiky. Česká a československá kinematografie tak letos bude jedním z hlavních pilířů programu.

Němý film s živou hudbou se dlouhodobě řadí mezi nejoblíbenější sekce. Letos se zaměří na tvorbu Friedricha Wilhelma Murnaua (Upír Nosferatu, Faust, Poslední štace). Filmový program obohatí výstava Murnauových fotografií ve foyer kina Hvězda.

Půlnoční delikatesy se letos v tématu Stranger Films zaměří na současnou vlnu nostalgie po reliktech 80. a 90. let a přinesou hororové laděné dětské a teenagerské snímky (Dům plný strachu, Vrah zůstal po škole).

innogy letní kino na Masarykově náměstí se letos stane dějištěm koncertů Davida Kollera a Barbory Polákové, které přináší Letní filmová škola díky podpoře hlavního partnera innogy zdarma pro akreditované i veřejnost.

Letní filmová škola nabízí akreditaci na jakýkoli počet dnů, ceny zůstávají stejné jako loni, do 30. června jsou navíc v nabídce „včasné“ akreditace s výraznou slevou a zajímavými bonusy. V prodeji jsou i balíčky po šesti a dvanácti vstupenkách, které mohou zájemci využít na jakoukoli filmovou projekci.

Sledujte www.lfs.cz, kde bude festival postupně odtajňovat další filmové sekce, hosty i doprovodný program.

Pro možnost soutěžení musíte být zaregistrováni a přihlášeni na soutěžním účtu – Můj ISIC (na webu ISIC.cz – platí pro průkazy ALIVE i ISIC), kam budete automaticky přesměrováni po kliknutí ZDE.

Související články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.