SOUTĚŽ: innogy WINTER RUN klepe na dveře

Také letos bude seriál innogy WINTER RUN zároveň Českomoravským pohárem v zimním běhu. Kromě certifikované trati 8 km, která bude součástí poháru, mohou běžci a běžkyně zvolit i poloviční vzdálenost a nebudou chybět dětské závody.

Ti, kterým se bude v lednu hodit sundat nějaké to deko nabrané přes Vánoce, mají skvělou příležitost. Během ledna a února bude probíhat již pátý ročník seriálu innogy WINTER RUN, zahrnující tratě v celkem šesti českých městech.

Seriál začne stejně jako předloni v Hradci Králové, kde se poběží 12. ledna a další závody následují v rychlém – týdenním – sledu. Hned o týden později totiž rozběhá innogy WINTER RUN také Brno a 26. ledna se poběží v Ostravě. První sobotu v únoru se mohou běžci těšit do Českých Budějovic a po týdenní pauze je ještě budou čekat závody v Olomouci a finále v Praze.

Závody jsou jako stvořené pro “běžeckou turistiku” – konají se v centrech různým způsobem zajímavých měst nebo v jejich blízkosti. Běžci tak mohou s sebou vzít doprovod, který může sledovat závod nebo se zabavit jiným způsobem. Nutno dodat, že doprovod většinou zůstává podél trati a vytváří skvělou atmosféru pro stovky běžců na trati.

Start je vždy v pravé poledne, nehrozí tedy nijak drastické ranní vstávání a odpoledne přesto bude dost času na “neběžecké” zážitky. Co takhle si odpoledne po závodě užít pozdní oběd ve vybrané restauraci či dokonce wellness? Nebo dáte přednost kultuře?

Již pověstné jsou na těchto závodech krásné a netradiční medaile s Yettym, povedené je i funkční tričko v designu innogy WINTER RUN a ladící s funkční čelenkou. V cíli pak na všechny čeká bohaté občerstvení, kdy na stolech nechybí ani čaj s rumem na zahřátí.

Organizátoři pak připravili i dětské závody. Během dvou startů na tratích 400 a 800 metrů se mladí závodníci utkají v celkem deseti kategoriích, samozřejmě nebudou chybět ani medaile s Yettym.

Jako u všech závodů, i závody tohoto zimního seriálu mají omezenou kapacitu a tak je radno přihlásit se co nejdříve. Ti nejrychlejší na osmikilometrové trati se pak na konci roku mohou těšit také na umístění v celkovém pořadí. Počítají se čtyři nejlepší výsledky, tak směle do toho!

Termíny innogy WINTER RUN 2019:

12.01. innogy WINTER RUN HRADEC KRÁLOVÉ
19.01. innogy WINTER RUN BRNO
26.01. innogy WINTER RUN OSTRAVA
02.02. innogy WINTER RUN ČESKÉ BUDĚJOVICE
16.02. innogy WINTER RUN OLOMOUC
23.02. innogy WINTER RUN PRAHA – Neoficiální Mistrovství Čech a Moravy

Přihlášky na http://www.winter-run.cz

Soutěžit

Související články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.