Letošní léto? Slovinsko na raftech!

Jak nejlépe poznat krásy Slovinska? Určitě Vám můžeme doporučit vyzkoušet slovinské řeky.  Nabízejí zajímavá, vzrušující a zároveň bezpečná dobrodružství. Rafting na slovinských řekách je vhodný pro všechny věkové kategorie. Pokud ještě nevíte, co je to rafting, zkuste si představit skupinku osob (4 až 8), které společně překonávají peřeje řeky a upevňují týmového ducha. Přitom se kochají nádhernou přírodou a městský život jim už nepřipadá tak ideální. Tak bychom ve zkratce mohli popsat zážitky z raftingu.

[call_to_action_bar title=“Rafty s ALIVE kartou za 2 990Kč“ desc=“3 dny, polopenze, včetně zapůjčení vybavení, vlastní doprava“ size=“small“ btn_title=“Více informací“ btn_size=“default“ btn_type=“btn-custom“ url=“https://www.eshop.isicpoint.cz/rafting-ve-slovinsku“]

Na každou skupinku a každý nafukovací člun připadá jeden skiper – průvodce na raftu. Je to vyškolená osoba, která Vás na začátku seznámí se základem pádlování a průběhem sjezdu. Po celou dobu člun řídí, vydává pokyny posádce a zajišťuje bezpečný sestup po řece. Sjezd většinou trvá hodinu až hodinu a půl. Specializovaná rafting centra Vám poskytnou veškeré nezbytné vybavení. Na raftech zažijete skutečnou radost ze sportu, krásy řeky a jejího okolí.

Nejvhodnější řeka na rafting ve Slovinsku je řeka Soča. Protéká krásným údolím a pyšní se svou čistotou a smaragdově zelenou barvou. Soča je rájem pro aktivní trávení volného času. Kromě špičkového raftingu jsou tam i vápencové štíty k alpinismu a turistice a křišťálově čistá jezera ke koupání. Rafting na řece Soča není vhodný pro úplné začátečníky.

Řeka Sava patří k nejkrásnějším řekám nejen Slovinska, ale i celé Evropy. Její nádherně čistá, modrozelená voda kontrastuje s oslnivě bílými vápencovými náplavami. V okolí můžete navštívit Bohinjské jezero a vodopád Savica (60 m) nebo soutěsku Vintgar. Nezapomeňme také na rafting – Sava Bohinjka nabízí krásné úseky k zvedání úrovně adrenalinu v těle.

Řeka Savinja v oblasti Štajerska je další ze slovinských řek, která je vhodná na sjezd. Rychlejší v horní části svého toku, u městečka Ljubno pak zpomaluje a je velice vhodná pro začátečníky v raftingu. Nejčastější slovo, které slyšíme o řece Savinja je – pohodová. Prostě se ji nedá odolat.

Hory, řeky, jezera… To všechno Vám nabízí tato malá evropská země na slunečné straně Alp. A věřte nám, že to není všechno.

Objevte Slovinsko!

Související články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.